Hakkımda

Sorularınızı iletmek için bana levent.altunyurt@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Alternatif olarak LinkedIn'den de iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi kısaca kendimden ve bu bloğu neden yazdığımdan bahsedeyim.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini bitirip bir süre web siteleri üzerine çalıştıktan sonra Hollanda'da kullanım kolaylığı (usability) konusunda yüksek lisans yaptım. Burada websiteleri özelinde psikoloji, algı ve bilişsel bilim alanlarıyla ilgili araştırmalar yaptım. 2007 yılından beri web sitelerinin kullanım kolaylığı ve web analizi konularında Vodafone, BMW, Yemeksepeti, Trendyol gibi 20'nin üzerinde firma için çalıştım, danışmanlık hizmetleri verdim. Hollanda, Almanya, İngiltere gibi ülkelerde eğitimler verdim.

Uzmanlık alanlarım;

• Web Analizi (SiteCatalyst ve Google Analytics)

Türkiye'deki e-ticaret alanında çalışan müşterilerimle temaslarım sırasında bu konularda bir bilgi açığı olduğunu fark ettim. Ne yazık ki daha olgun marketler ile karşılaştırdığımda hem usability hem web analizi konularında çok gerideyiz. Bu bloğu kurmaktaki amacım da bilgilerimi paylaşıp Türkiye'de büyüyen e-ticaret ekosistemine katkıda bulunmak.

Bloğun içeriği genel olarak kendi deneyimlerim ve literatürde var olan kavramların harmanlanması olacak. Temel olarak Türkçe kaynak sıkıntısının giderilmesine katkım olmasını istiyorum. Bu noktada kavramların Türkçeleştirilmesi konusunda bazı zorluklar yaşadığımı itiraf etmem gerekiyor. Kimi terimleri çevirmeye çalışsam da kimilerini olduğu gibi bırakmayı tercih ettim çünkü kelimeler zaten terminolojide yerlerini almışlar.

Sorularınızı, post önerilerinizi ya da yorumlarınızı lütfen paylaşın.
Umarım bloğu faydalı bulmuşsunuzdur.

1 comment:

  1. Kaliteli bilgi ve içerik paylaşımlarınız için teşekkürler. Ben de kendimi bu alanda geliştirmek istiyorum. Blogunuz benim için iyi bir kaynak oluşturacak. Teşekkürler.

    ReplyDelete

 
Web Analytics
Reviewed by Levent Altunyurt on 2013-02-03
Rating: 5